„Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra." (Weöres Sándor)

Jó tanács

Röviden

A(z) (Járványügyi Intézkedési Terv 2021-2022 V.1..pdf) állomány letöltése
Megkezdődött az új tanév.
Az elsős gyerekek Schultütét kaptak.
2024. június 15 - szombat
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Nemzetiségi tábor – 1. nap
Nemzetiségi tábor – 1. nap
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2021. június 29. kedd, 16:18

a_parkban

Handwerker früher in Werischwar war das Thema des ersten Tages. Wir besuchten die Firma Ziegler Szikvíz, wo wir die Arbeitsphasen des Sodawassers kennenlernten. Ein Quiz sicherte die Kontrolle und die Kinder bekamen individuelle Schokoladen als Lohn für ihre gute Arbeit.
Dann haben wir die traditionellen Berufe in Werischwar durch verschiedene Aufgaben, Spiele und Übungen kennengelernt.
Am Ende gingen die Kinder mit einem kleinen Heft, mit einem Jo-Jo - und hoffentlich mit viel Erlebnisse - nach Hause.

A tábor első napja a régi mesterségek jegyében zajlott. Ellátogattunk a Ziegler Szikvíz üzemébe, ahol a gyerekek megismerkedtek a szódakészítés folyamatával, és finom szörppel frissítették fel magukat. A látogatáshoz kapcsolódóan megoldottak egy kvízt, a jó megoldás jutalma egy egyedi feliratos csoki volt. Majd hagyományos vörösvári mesterségekről beszélgettünk, feladatokon és játékokon keresztül ismerkedtünk velük. A nap végén egy foglalkoztató füzettel, egy jojóval és – reméljük – sok-sok élménnyel mentek haza a gyerekek.

Szauterné Lieber Melinda
Kozma Zsuzsa

Am Montag startete unser Camp daheim mit dem Thema Bauernhof in der Schule statt . Die Schüler und Schülerinnen erhielten einen Briefumschlag als Ranzen, den man diesen Tag mit Erlebnisse erfüllen konnte. Zuerst bastelten sie ein Puzzlebild. Dann sammelten sie Wörter zum Thema, und erlernten sie auch neue Wörter mit Hilfe von Tablets. Nach einer kurzen Pause, wo wir Körper und Selle mit Kirsche und Kekse vertsärkten übten die Kinder die Wörter mit verschiedenen Rätseln, malten Bilder aus, spielten Gesellschaftsspiele, und bastelten sie schöne, süße Haustiere aus Gips. Das Gießen und das Malen machte Riesenspaß , die Tiere kamen mit den Rätseln und Aufgaben zusammen in den Ranzen. Zuletzt spielten wir mit den neuen Wörter ein lebendiges Gesellschaftspiel, Activity. Wir lachten viel zusammen. Nach dem herrlichen Mittagesen sammelte die zweite Gruppe die Erlebnisse in den Ranzen.
Müde aber zufrieden gingen die Kinder am Nachmittag nach Hause.

Hétfőn az éppen az iskolában maradó csoport a táborban a parasztudvarral ismerkedett. Egy boríték volt a batyu, amibe a gyerekek az élményeiket és az alkotásaikat gyűjtötték. A nap egy puzzle kirakásával kezdődött. A képhez aztán német szavakat gyűjtöttek a csoportok, és a tablet segítségével új szavakat is tanultak. Rövid szünet után, ahol a test és a lélek is felfrissült egy kis keksszel és cseresznyével, a gyerekek a szavakat tovább gyakorolták rejtvényekkel, kiszínezték a képeket, társast játszottak, és kedves állatokat öntöket gipszből, amit ki is festettek. A gipsszel való munka nagyon népszerű volt. A kifestett állatok is bekerültek a tarisznyába az élmények és a rejtvények mellé. A csodálatos ebéd után a második csoport gyűjtögette élményeit tarisznyába.
Fáradtan, de elégedetten mentek a gyerekek délután haza. 

Módosítás dátuma: 2021. július 01. csütörtök, 15:46
 

Köszöntő

Igazgat

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 85 vendég böngészi

Mozanapló

mozanaplo-1

BELÉPÉS

Multischool

Belépés

unnamed

Adatkezelés

Adatkezelési tájékoztató (pdf)

Ajánlattételi felhívások

Aktuális felhívások:

Jelenleg nincs aktuális felhívás.

 Az összes felhívást (a lejártakat is) lásd:

Hírek / Ajánlattételi felhívások

Videók

 

videos

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Ballagási tablók

1950-1974; 1992-2019

1950-lt-isk-lnyok