"Úgy vélem, csakis egyszer élhetjük meg az életet. Ha tehát akad bennem jóság, amit kimutathatok, vagy akad olyan jó cselekedet, amivel megkönnyíthetem bármely embertársam életét, most kell megtennem, nem késlekedhetem vagy feledkezhetem meg erről, hiszen soha többé nem fogok erre járni." (William Penn)

Jó tanács

Röviden

A(z) (Járványügyi Intézkedési Terv 2021-2022 V.1..pdf) állomány letöltése
Megkezdődött az új tanév.
Az elsős gyerekek Schultütét kaptak.
2024. július 24 - szerda
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Nemzetiségi tábor – 4. nap
Nemzetiségi tábor – 4. nap
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2021. július 02. péntek, 14:13

A tábor 4. napja is vidáman telt. Az időjárás is kedvezően alakult, néhány fokkal lehűlt a levegő. Ennek a napnak a témája a pilisvörösvári nevezetes kutak voltak. A teremben megoldott ráhangoló feladatok után elsétáltunk a Török kúthoz, majd az Öreg kúthoz. A gyerekek műanyagdobozban elrejtett német üzenetek segítségével vezettek el minket a célunkhoz. Az iskolába visszatérve tabletes feladatok és egy mese várta még őket. Színes, tartalmas napot töltöttünk együtt.

Den vierten Tag im Camp begannen die Kinder mit lustigen Aufgaben. Jedes Kind bekam ein Heftchen, in dem es arbeiten konnte. Das Thema des Tages war „Die Brunnen in Werischwar". Wir gingen auf eine Brunnenjagd und suchten auch den Schatz des Brunnens: das Wasser, natürlich. Nach dem Spaziergang wartete eine Tierfabel auf die Kinder. Zuletzt konnten sie mit Hilfe von Tablets Brunnen-Redewendungen kennenlernen. Der Tag war ein bisschen anstrengend aber interessant und spannend.

Mirkné Nick Anna
Zsila-Földessy Katalin

A negyedik tábori nap is vidáman, jó hangulatban telt. A gyerekek megismerkedtek néhány pilisvörösvári sváb mondókával és a hozzájuk kapcsolódó játékokkal, mint például az ugróiskola, a csúfolódó-fogócska és a recse/csiri. Az udvari szaladgálós játékok után csapatokban saját német nyelvű mondókákat költöttek. Ezt követően mindenki varrt magának egy rongylabdát, amit a hímzett monogramjával díszített. A nap végén a gyerekek újabb élményekkel gazdagodva tértek haza.

Die Kinder waren auch am vierten Tag sehr lustig und begeistert. Wir haben einige Werischwarer Kinderreime, dazu unterhaltende Spiele – z. B. Hüpf-, Fang- und Rätschespiel gelernt. Während der Spiele haben wir auf dem Hof sehr viel gelacht. In der Klasse haben die Schüler eine Herausforderung bekommen, sie haben in fünf Gruppen einen eigenen deutschen Kinderreim geschrieben. Danach hat jedes Kind einen Lappenball mit seinem Monogramm gestickt und genäht. Die Kinder haben den Tag sehr genossen, und wurden mit neuen Erlebnissen reicher.

209277497_790503215171879_8845096491412181360_n

Módosítás dátuma: 2021. július 03. szombat, 08:00
 

Köszöntő

Igazgat

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 33 vendég böngészi

Mozanapló

mozanaplo-1

BELÉPÉS

Multischool

Belépés

unnamed

Adatkezelés

Adatkezelési tájékoztató (pdf)

Ajánlattételi felhívások

Aktuális felhívások:

Jelenleg nincs aktuális felhívás.

 Az összes felhívást (a lejártakat is) lásd:

Hírek / Ajánlattételi felhívások

Videók

 

videos

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Ballagási tablók

1950-1974; 1992-2019

1950-lt-isk-lnyok